O nas

Elbląska Spółdzielnia Niewidomych ELSIN istnieje od 1954 roku. Jest miejscem pracy i rehabilitacji zawodowej pracowników niepełnosprawnych, dlatego posiadamy status zakładu pracy chronionej. Upoważnia to do pozyskiwania dodatkowych środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a naszym klientom daje możliwość pozyskania ulgi we wpłatach na PFRON.

Spółdzielnia specjalizuje się w produkcji szczotek gospodarczych i przemysłowych (technicznych). Nasz asortyment uzupełniamy o komplementarne towary potrzebne do utrzymania czystości. Wykonujemy również regenerację szczotek przemysłowych do maszyn czyszczących itp. Zamówiony towar dostarczamy własnym transportem lub wysyłamy za pomocą firmy spedycyjnej. Termin i warunki płatności uzgadniamy indywidualnie w zależności od odległości i wielkości zamówienia.

Dysponujemy wolnymi powierzchniami, które przeznaczone są do wynajęcia pod działalność gospodarczą i magazynową. Posiadamy także wolne pomieszczenia biurowe. Nasi dzierżawcy są zadowoleni z oferowanych warunków, dogodnej lokalizacji jak i przystępnej ceny dzierżawy.

Spółdzielnia ELSIN od początku swego istnienia przeżywała wzloty i upadki jak wiele innych tego typu zakładów w Polsce. Wielokrotnie znajdowała uznanie w oczach władz samorządowych i centralnych: honorowe odznaczenie Prezydenta Elbląga „Zasłużony dla Miasta Elbląga”, zaszczytny tytuł „Lodołamacza”, laureatka konkursu „Otwarte bramy dla niepełnosprawnych” Ostatnim sukcesem było zajęcie I miejsca w regionalnym i III miejsca w ogólnopolskim konkursie „LODOŁAMACZE 2015” w kategorii – ZATRUDNIENIE CHRONIONE.